About Me
Doświadczenie i wykształcenie zawodowe
Ukończyłam studia licencjackie i magisterskie z dietetyki oraz studia podyplomowe z psychodietetyki. Obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych na kierunku Edukator Diabetologiczny. Ukończyłam liczne certyfikowane szkolenia z zakresu dietetyki, psychodietetyki i psychologii odżywiania. Nieustannie staram się pogłębiać swoją wiedzę o najnowsze informacje z zakresu zdrowego stylu życia i żywienia.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam od początku studiów na praktykach w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” oraz Szpitalu Wolskim w Warszawie. Posiadam doświadczenie w pracy gabinetowej z osobami z nadwagą, otyłością, a także niedożywieniem, anoreksją, bulimią, kompulsywnym objadaniem się. Obecnie współpracuję z Ośrodkiem Leczenia Zaburzeń Odżywiania w Warszawie oraz Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków.
Psychodietetyka to dziedzina łącząca ze sobą wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania i dietoterapii z wiedzą psychologiczną, głównie z zakresu psychologii odżywiania się.
Psychologia i Psychodietetyka wzajemnie się uzupełniają. Często problemy, z którymi osoba przychodzi do specjalisty wymagają uwzględnienia szerszego kontekstu, a proces terapeutyczny przynosi zamierzony efekt, kiedy specjaliści z różnych dziedzin współpracują ze sobą. Lepsze zrozumienie przyczyn, z których wynikają nasze trudności, to więcej narzędzi do radzenia sobie z nimi w codziennym życiu. Dążenie do wspólnego celu, całościowe podejście oraz wspierające otoczenie podnoszą efektywność terapii.
Dlaczego współpraca z więcej niż jednym specjalistą może okazać się pomocna? Ponieważ istnieje silny związek między dietą a zdrowiem psychicznym. Nasilające się problemy z pogarszającym się samopoczuciem mogą być spowodowane nieodpowiednią dietą czy stylem życia i odwrotnie; pogarszający się stan psychiczny może sprawiać, że pojawiają się problemy i zaniedbania żywieniowe. Odpowiednia dieta i styl życia może pomóc, ale należy pamiętać, że jest to jeden z elementów kompleksowej terapii.
Kto powinien udać się do psychodietetyka?
- osoby cierpiące z powodu nadwagi i otyłości, szczególnie jeśli mają za sobą wiele bezskutecznych prób odchudzania się,
- osoby, które chcą poprawić swoje nawyki żywieniowe, ale brakuje im odpowiedniej wiedzy lub strategii do wprowadzenia zmian,
- osoby cierpiące na zaburzenia odżywiania (np. anoreksję, bulimię, kompulsywne objadanie się),
- osoby, które nie akceptują swojego wyglądu i zaczynają stosować restrykcyjne diety, dzielą jedzenie na „dobre” i „złe”,
- rodzice osób z zaburzeniami odżywiania, którzy potrzebują wsparcia.
Specjalizuję się w pracy z osobami dorosłymi i młodzieżą od 12 roku życia. Pomagam zmienić nawyki żywieniowe dostosowując dietę do indywidualnych potrzeb. Oferuję edukację żywieniową zarówno dla osób, które są wiecznie na diecie i doświadczyły efektu jo-jo, jak i dla osób cierpiących na zaburzenia odżywiania i ich rodzin.
Pracuję z osobami cierpiącymi na nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, hashimoto, reumatoidalne zapalenie stawów, dnę moczanową, insuliooporność, zaburzenia lipidowe, zespół metaboliczny, zespół policystycznych jajników.
Zapraszam wszystkie osoby, które mają trudność z komponowaniem zdrowych posiłków, chcą nauczyć się dokonywania prawidłowych wyborów żywieniowych, osiągnąć trwałe efekty bez zbędnych wyrzeczeń.
Pierwsza konsultacja dietetyczna/psychodietetyczna 60-90 min obejmuje:
- Wywiad zdrowotno-żywieniowy
- Ustalenie celów i odpowiedniej strategii działania
- Badanie profesjonalnym analizatorem składu ciała Tanita MC-580S
- Zalecenia żywieniowe
Kolejna konsultacja dietetyczna/psychodietetyczna 50 min obejmuje:
- Omówienie postępów, trudności, wyjaśnienie ewentualnych niejasności, wprowadzenie potrzebnych modyfikacji, kolejne zalecenia
- Badanie profesjonalnym analizatorem składu ciała Tanita MC-580S
Wsparcie dla rodziców dzieci chorujących na zaburzenia odżywiania
Konsultacja psychodietetyczna dla rodziców 50 min
Otrzymają Państwo odpowiedzi na pytania:
- jak pomóc osobie chorej na zaburzenia odżywiania
- jak przygotowywać posiłki
- jak się zachowywać w trakcie posiłków
- co nie pomaga osobie chorej na zaburzenia odżywiania