Pracownia Pomocy Psychologicznej EGO Mińsk Mazowiecki i Józefów

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego – bezpłatne wykłady

providence-doucet-mE5MBZX5sko-unsplash

? ? Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego (10.10.2019) zapraszamy państwa na bezpłatne wykłady prowadzone przez naszych specjalistów z Pracowni Pomocy Psychologicznej i Psychoedukacji EGO

? ? Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego ma na celu zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne, promowanie edukacji psychologicznej i psychoedukacji dla wsparcia i rozwoju człowieka. Poszerzania wiedzy i profilaktyki dotyczącej życia psychicznego i emocjonalnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

☎️ INFO I ZAPISY 574 57 57 00
ℹ️Liczba miejsc ograniczona!
‼️Udział bezpłatny

?WYKŁADY ??

07.10. (poniedziałek) godz. 19.00
✅Jak to się dzieje, że psychoterapia działa?
Z licznych badań wiemy, że psychoterapia działa i pomaga, a jej wpływ na zdrowie psychiczne jest wysoki. Wiadomo, że jest równie skuteczna jak farmakoterapia, a często nawet skuteczniejsza. Z badań długofalowych efektów terapii wynika, że szczególnie trwałe są efekty psychoterapii ukierunkowane na wgląd (uświadomienie sobie nieświadomych dotychczas uczuć, pragnień, konfliktów oraz świata fantazji i zastąpienie go obrazem świata realnego). Skoro tak, to ważnym pytaniem jest, jak to się dzieje, że psychoterapia działa, jaki jest wpływ na życie i codzienne funkcjonowanie.
?Wykład poprowadzi:
Aldona Żebrowska – psychoterapeuta/ trener, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami chorującymi na depresje, zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi i nerwicowymi.

08.10. (wtorek) godz. 19.00
✅Życie emocjonalne/psychiczne nastolatka.
Dorastanie to bardzo kłopotliwy, a jednocześnie niezwykły okres rozwojowy, który trwa w przybliżeniu od dwunastego do dwudziestego czwartego roku życia. W tym czasie to nie hormony jak do tej pory sądzono odpowiadają za zmienność emocji i ich natężenia a mózg, który w tym czasie rozbudowuje się i rozwija aby osiągnąć dojrzałość. Jakie mechanizmy psychologiczne i konflikty dominują w tym wieku i jak to wpływa na relacje z innymi? Jaką rolę pełnią rówieśnicy a jaką rodzice? Zapraszamy na wykład, podczas którego zostaną omówione różne koncepcje, rozumienie i przyczyny zachowań trudnych w wieku dorastania.
?Wykład poprowadzi:
Kamila Kanak – psycholog/psychoterapeuta, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej, prowadzi psychoterapię indywidualną/grupową dla młodzieży i osób dorosłych, a także poradnictwo wychowawcze dla rodziców.

09.10. (środa) godz. 19.00
✅Lustereczko powiedz przecie… o zaburzeniach odżywiania.
W anoreksji, bulimii i w innych zaburzeniach odżywiania problemy natury emocjonalnej przekładają się na zaburzenia somatyczne. Objawy zewnętrzne są symbolem tego, co dzieje się w psychice. W trakcie wykładu powiemy m.in.: jak odróżnić odchudzanie od anoreksji i łakomstwo od bulimii; co zrobić gdy temat wyglądu zewnętrznego i jedzenia dominuje nasze myśli, często zaburza życie rodziny; gdzie i do kogo zwrócić się po skuteczną pomoc.
?Wykład poprowadzi:
Marzena Denkiewicz – psychoterapeuta specjalizujący się w zaburzeniach odżywiania, prowadzi psychoterapię w podejściu psychodynamicznym dla młodzieży i osób dorosłych.

10.10. (czwartek) godz. 19.00
✅Psychoedukacja – kluczem do sukcesu, rozwoju psychicznego i poznawczego dziecka.
Jak wspierać rozwój poznawczy i emocjonalny u dziecka?
Jak wspomagać skuteczności w uczeniu się i działaniu?
Co wpływa na motywację i to żeby chciało się chcieć?
Jak mądrze towarzyszyć w procesie edukacyjnym?
Zapraszamy na wykład, na którym zostaną omówione zagadnienia z tematyki psychoedukacji, motywacji i umiejętności szkolnych.
?Wykład poprowadzi:
Hanna Miller-Wąsowska – nauczyciel dyplomowany, psychoedukator, terapeuta w zakresie dydaktyki integracyjnej, oligofrenopedagog, tyflopedagog, surdopedagog i specjalista w zakresie terapii pedagogicznej, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, a także rodzicami w zakresie kształcenia pedagogicznego.

15.10. (wtorek) godz. 19.00
✅Samookaleczenia – ukryte cierpienie dzieci i nastolatków.
W ostatnim czasie coraz częściej słyszymy o depresji, smutku, a także samookaleczeniach dzieci i nastolatków. Coraz częściej dorośli zastanawiają się jaka jest przyczyna takich zachowań, jak pomóc i zrozumieć. Jedni uważają że to fanaberia i głupia moda, inni że to zwrócenie na siebie uwagi, jeszcze inni przerażeni są tym, że własne dziecko targa się na swoje ciało/cielesność zadając ból/krzywdę. Ale w każdym przypadku u rodziców pojawiają się podobne uczucia złości, bezradności i lęku o własne dziecko. Porozmawiajmy o cierpieniu psychicznym, samotności i wsparciu dzieci w tak trudnych sytuacjach.
?Wykład poprowadzi:
Kamila Kanak psycholog/psychoterapeuta, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej, prowadzi psychoterapię indywidualną/grupową dla młodzieży i osób dorosłych, a także poradnictwo wychowawcze dla rodziców.

17.10. (czwartek) godz. 19.00
✅Trudności rozwojowe dzieci w kontekście umiejętności szkolnych.
Na wykładzie zostaną omówione następujęce zagadnienia:
Trudności w uczeniu się (dysleksja, dysgrafia, dysortografia) przekładające się na funkcjonowanie dziecka w szkole.
Przeszkody jakie napotyka uczeń z zaburzeniami rozwojowymi w nauce szkolnej.
Wspieranie dzieci w rozwoju.
Efekty i skutki terapii pedagogicznej u dzieci z trudnościami rozwojowymi.
?Wykład poprowadzi:
Bogumiła Wróblewska – nauczyciel dyplomowany, terapeuta pedagogiczny, pedagog specjalny. Posiada wieloletnie doświadczenie pracy z dziećmi ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się (dysleksja, dysgrafia, dysortografia).