Karolina Walewska

karolina-walewska-resize

Karolina Walewska

psycholog, trener TUS

About Me

Ukończyłam Uniwersytet SWPS w Warszawie na wydziale psychologii – specjalność: neurokognitywistyka.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w Ośrodku Diagnoz i Szkoleń Psychologicznym ODIS, w Fundacji działającej na rzecz osób niepełnosprawnych „Hej koniku”, w Stowarzyszeniu „Po Pierwsze Rodzina” Poradnia Rehabilitacji Neurologicznej dla Dzieci i Młodzieży „AGA” Ośrodek dzienny psychiatryczny dla dzieci, w Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz przedszkolach integracyjnych i terapeutycznych.

Ukończyłam liczne kursy doskonalące i szkolenia w dziedzinie autyzmu, mi.in.:„”VB-MAPP ocena umiejętności i planowanie terapii”, ”Terapia behawioralna w teorii i praktyce kurs 3-modułowy”,”Trening Umiejętności społecznych”, „Jak wspomagać komunikację dzieci z autyzmem w rozwijaniu komunikacji funkcjonalnej”, wspomaganie komunikacji alternatywnej „Makaton”. Ukończyłam również szkolenia z zakresu terapii dziecka z mutyzmem wybiórczym.

Specjalizuje się m.in. w terapii zaburzeń ze spektrum autyzmu, zwłaszcza w terapii dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera. Prowadzę zajęcia indywidualne jak i grupowe TUS. Stale czynnie uczestniczę w szkoleniach i warsztatach pogłębiając swoją wiedzę. W pracy najważniejszy jest dla mnie kontakt z dzieckiem oraz budowanie z nim relacji opartej na poczuciu bezpieczeństwa, akceptacji w przyjaznej atmosferze.